Hokutoryu Ju-jutsu
Suomessa kehitetty tyylisuunta – kamppailulajien kuningas
Brasilialainen ju-jutsu
Mattokamppailuun keskittyvä kunto- ja kilpalaji
Potkunyrkkeily
Tehokasta pystykamppailua
Kyokushin karate
Suoraviivainen, intensiivinen ja kova
Junnu-jutsu
Itsepuolustus- ja kilpailulaji 7-14 -vuotiaille
Junnu BJJ
Mattokamppailua 8-14 -vuotiaille
Kenjutsu
Japanilaisen miekan käytön harjoittelua

Ohjaajat

Hokutoryu Ju-jutsu - Ohjaajat

Auvo Niiniketo

10. DAN
Hokutoryun kehittäjä.

Timo Hirvonen

8. DAN

Risto Väntär

8. DAN

Kimmo Tenhunen

7. DAN

Kari Lehtonen

6. DAN

Mikko Leisti

5. DAN

Andreas Agopov

5. DAN

Teresa Tuominen

5. DAN

Antti Käenmäki

4. DAN

Marika Käenmäki

4. DAN

Timo Leikola

4. DAN

Matti Väisänen

3. DAN

Timo Purmonen

3. DAN

Tuomo Hari

3. DAN

Kaj Florström

3. DAN

Samu Kontinen

2. DAN

Anssi Lindqvist

2. DAN

Juhani Hornborg

2. DAN

Mika Kuukkanen

2. DAN

Risto Sandberg

2. DAN

Mika Aaltonen

1. DAN

Jari Huuskonen

1. DAN

Jari Gardziella

1. DAN

Hanna-Riikka Felin

1. DAN

Nina Väisänen

1. DAN

Juha Ahlroos

1. DAN

Jyri Turunen

1. kyu

Topi Tuominen

Apuohjaaja, kelta- ja oranssit

Juhani Riikonen

Apuohjaaja, kelta- ja oranssit

Jyri Bister

Apuohjaaja, kelta- ja oranssit

Tuure Toivola

Kilparyhmän ohjaaja

Risto Mikola

Apuohjaaja, peruskurssi

Aku Heinonen

Apuohjaaja, kelta- ja oranssit

Brasilialainen ju-jutsu - Ohjaajat

Jari Pere

3. asteen mustavyö, lajivastaava

Sakari Räsänen

2. asteen musta vyö, suomenmestari, päävalmentaja

Jaakko Vilander

2. asteen musta vyö,
suomenmestari,
BJJ-liiton ranking 1

Ben Granfelt

2. asteen musta vyö

Tuomas Kokkonen

musta vyö, suomenmestari

Yauhen Aheichyk
  1. asteen musta vyö
Kari Uoti

1. asteen musta vyö

Otto Hirvinen

musta vyö

Jouko Koskinen

ruskea vyö

Sauli Hyvärinen

ruskea vyö

Jarno Vepsäläinen

ruskea vyö

Jyri Malinen

musta vyö

Antti Orlimo

purppura vyö

Elmeri Joronen

purppura vyö

Solveiga Bucyte

purppura vyö

Mikko Puuronen

purppura vyö

Potkunyrkkeily - Ohjaajat

Auvo Niiniketo

6. Dan

Taymor Farsimadan

5. Dan

Albert Cohen

3. Dan

Timo Livistö

3. Dan

Mirja Pulli

2. Kyu, Vastuuvalmentaja

József Pap
Christoffer Granberg

2. Kyu

Onni Tikka

3. Kyu

Kyokushin karate - Ohjaajat

Kimmo Myllymäki

1. Dan
vastuuvalmentaja

Tracewski Tomasz

1. Dan

Julius Raatikainen
  1. Dan
Jyri Turunen

ruskea vyö

Arto Roine

ruskea vyö

Raul Etelämäki

ruskea vyö

Kenjutsu - Ohjaajat

Kimmo Tenhunen
Jarmo Tenhunen
Mika Aaltonen
Terhi Kauti
Mikko Löytynoja

Junnu ju-jutsu - Ohjaajat

Hanna-Riikka Felin

1. Dan
Juniorivastaava
Vastuuohjaaja 2011-2013

Nina Väisänen

1. DAN

Markus Saroniemi

1. Kyu
Vastuuohjaaja peruskurssi

Markus Roukala

3. Kyu
Vastuuohjaaja 2014-2016

Carla Ariola

1. Kyu
Ohjaaja 2011-2013 syntyneet

Jyri Turunen

1. Kyu
Kilparyhmän ohjaaja

Topi Tuominen

1. Kyu

Tuure Toivola

Kilparyhmän ohjaaja
2. Kyu

Juhani Rossinen

2. Kyu

Tuomas Peltonen

4. Kyu

Senja Särkioja

Junnu BJJ - Ohjaajat

Mikko Puuronen
Juan de Dios Magdaleno
Carla Ariola
Joonas Äijälä

Hokutoryu nuoret - Ohjaajat

Matti Väisänen

3. Dan, Vastuuohjaaja

Sami Lahtinen

1. Kyu

Marek Pivovarnik

3. Kyu

Miikka Englund

5. Kyu

Ota yhteyttä!

Puh: +358-(0)9-694 6554 (arkisin 13-20)
Sähköposti: 

Helsingin Ju-jutsuklubi

Kaapelitehdas D-rappu, 4. krs
Tallberginkatu 1
00180 Helsinki
Toimisto auki ma-ke ja pe klo 14-20, torstaisin toimisto on auki klo 16:30-20.

Some