Ju-jutsuklubilaiset menestyivät BJJ Finnish Openissa

Brasilialaisen ju-jutsun Finnish Open -kilpailut käytiin 22-23.4.2023 Vantaalla. Viikonloppu oli Ju-jutsuklubin Brassi ju-jutsukoille menestyksekäs; seuran ottelijat saavuttivat yhteensä 8 mitalisijaa:

Finnish Open kultamitalistit:
Solveiga Bucyte, sinivöiset -69kg

Finnish Open hopeamitalistit:
Juraj Kyppö, valkovöiset -82,3kg
Jaakko Vilander, mustavöiset -88,3kg
Jouko Koskinen, Purppuravöiset -94,3kg

Finnish Open pronssimitalistit:
Solveiga Bucyte, sinivöiset avoin painosarja
Varpu Vehomäki, sinivöiset -74kg
Panu Heikkinen, valkovöiset -94,3kg
Calle Jakobsén, purppuravöiset -100,5kg

Heidän lisäksi osallistuivat myös seuraavat ottelijat, jotka saivat arvokasta ottelukokemusta mutta eivät tällä kertaa yltäneet mitaleille: Björklund Alexander, Hirvinen Otto, Joronen Elmeri, Livistö Timo, Murto Benjamin, Orlimo Antti, Raappana Milena, Rämä Teemu, Sirén Niilo, Tuominen Teemu-Pekka ja Öysti Janne.